Kokles


Populārākie kokles nesēji Skyforger
februāris 9, 2009, 15:15
Filed under: Uncategorized

Grupa Skyforger (latviski – Debesu Kalējs) izveidojās 1995.gadā, kad trīs dalībnieki – Pēteris, Edgars un Imants no doom metal grupas Grindmaster Dead nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei. Grupas līderis un vokālists Pēteris saka: “Pirms tam mēs dziedājām par ārzemju bruņiniekiem, bet tad lasot grāmatas es atklāju, ka mūsu pašu zemgaļi ir bijuši ne sliktāki karotāji, un līdz ar to bija skaidrs, ka noteikti jāpievēršas mūsu pašu Latviešu vēstures izzināšanai”. (www.skyforger.lv)

Šie vīri jau daudzus gadus popularizē latviešu tradicionālo kultūru. Tas jau ir novērojams retums, ka kāds lepojas ar latviešu tradīcijām. Tādus cilvēkus pirms pāris gadiem uzskatija vai nu par nacionālistiem (bez garām runām velkot paralēles ar nacistiem) vai par naivuļiem, kas grimst romantiskos sapņos par sendienām.  Nu situācija ir mainījusies. Skyforger ir padarījuši folkmūziku “modernajām ausīm” tīkamu un reizē ir arī iemācījuši šo to no tradīcijām un vēstures. Žēl protams ir , ka viņus LV izdodas redzēt vien pāris reizes pa gadu. Pārējo laiku viņi ir tūrēs. Patīkami ir dzirdēt arī viņu panākumus ārzemēs un popularitāti savā lauciņā. Savā ziņā viņi ir populārāki par mūsu saldajiem Prāta Vētras puišiem, jo apmeklēto valstu skaita un koncertu skaita ziņā Skyforger pārspēj Prāta Vētru.

Īpaši jāizceļ Kaspara Bārbala devums grupā, jo viņš ienesa tādu instrumentu skaņas, kā dūdas,  Latgales etnogrāfiskā kokle, stabule.



Atstāt komentāru so far
Komentēt



Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.



%d bloggers like this: