Filed under: Uncategorized
Starp citiem daudzajiem rudens darbiem, atkal ir pienācis laiks pārcilāt instrumentālās muzicēšanas tradīcijas tautas mūzikas festivālā Dzīvā mūzika, kas 28. un 29. oktobrī norisināsies Rīgā un Gulbenes novada Lizumā.
Šīgada pasākumos runāsim par daudzstīgu instrumentu spēli reģionā. Šobrīd ir ieguldīts ievērojams darbs etnogrāfisko kokļu spēles tradīciju atjaunošanā , ar ko pamatoti varam lepoties. Daudz mazāk (lai neteiktu – nemaz) pazīstam jaunlaiku daudzstīgu instrumentu saimi, kas balstās senajā kokles spēlē un dzīvā tradīcijā saglabājušies līdz mūsdienām. Kopš 19.gs. vidus, daļēji izmantojot aizgūtus instrumentu paraugus, daļēji saglabājot senākos spēles paņēmienus un lietošanas praksi, veidojas unikāli vietējie instrumenti un spēles paņēmieni. Aicinām iepazīties ar pusdūru koklēm jeb caurspēlējamajām cītarām, pogu un dūru cītarām, kā arī cimbolēm, to spēlmaņiem un vietu dzīvajās muzicēšanas tradīcijās.
Līdzīgi instrumentu spēles attīstības procesi notikuši arī pārējās Baltijas kokļu reģiona zemēs, bet atsevišķas lietas mums ir kopīgas. Par to stāstīs speciālisti no Lietuvas un Igaunijas.
28.oktobrī Rakstniecības un mūzikas muzejā (Pils laukums 2, Rīga)
Plkst.18.00 meistarklases
No kokles līdz cītarai. Vienas tradīcijas aspekti. I. Pumpurs
Jaunā kokle (uuem kannel) Igaunijā. P. Karras un T. Kann, Tallina
Lietuviešu kankles spēles rekonstrukcijas pēc skaņu ierakstiem. L. Lukenskienė, Kauņa (interesenti varēs darboties līdzi, ja paņems savas kokles skaņotas Do mažorā)
29.oktobrī Lizuma kultūras namā
Plkst.16.00 tikšanās ar instrumentu spēles vecmeistariem
Plkst.18.00 tautas mūzikas koncerts
Piedalās Baltinavas kapela, Rencēnu kapela Rota, Lubānas kapela, Lizuma kapela, Dekšāres kapela Sovējī, Žīguru kapela, Viļakas folkloras kopas Atzele muzikanti, Salnavas muzikanti, LU folkloras kopas Dandari muzikanti; Laura Lukenskienė (Kauņa), Pille Karras , Tuule Kann, Andres un Mart Abro (Tallina)
Sīkāka informācija: I.Pumpurs: 29138299
Atstāt komentāru so far
Komentēt