Kokles


Pirkstu cilts TAKĀ – 11.11.11.
novembris 8, 2011, 15:15
Filed under: Uncategorized

 Piektdien, 11. novembrī, plkst. 20:00, kafejnīca TAKA aicina uz muzikāli mediatīvu vakaru, kad pie būs dzirdamas etnogrāfiskās kokles improvizācijas baltā indiāņa Pirkstu Cilts izpildījumā. Kontrastējošam vakara turpinājumam latviešu mūzikas pērles piedāvās DJ Dambis!

 Koklētāja Pirkstu Cilts veikluma pilnie roku pirksti katrs dzīvo savu, viens no otra neatkarīgu dzīvi. Pirksti kā skudras tekalē pa kokles stīgām, palīdzot mūzikai no Visuma tapt sadzirdētai klausītājiem. Ne velti tautas atmiņā tiek glabāts uzskats, ka “kokles ir no Dieva” – tās spēlē Dieva dēli, Jānis vai Saule Pasaules kokā sēdēdama.

Agrāk kokle bijis īsts vīru instruments – skanējusi gan kāzās un citos līksmos brīžos, gan ar maigo „balsi” dziedinājusi bēdās. Kokle gadsimtiem ilgi bijis Baltijas jūras austrumkrasta tautu mūzikas instruments – lietuvieši to sauc par kankli, igauņi – kannali, bet somi par kanteli. Latviešiem ir divi etnogrāfisko kokļu veidi – Kurzemes un Latgales, kas atšķiramas pēc spērna atveidojuma un stīgu daudzuma. Piektdien improvizācijas skanēs uz lielās Latgales kokles!


Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.%d bloggers like this: