Kokles


Andris Mičulis Pasaku mājā “Undīne”
marts 15, 2012, 15:15
Filed under: Uncategorized

Sestdien, 17. martā pl. 18:45, pēc Pavasara vienādību talkas dziesminieks un senbaltu kultūras pētnieks Andris Mičulis Pasaku mājas bibliotēkā visus interesantus iepazīstinās ar savu pagaidām nepublicēto pētījumu – Senraksts uz koklēm.

Lēkcijā īsumā aplūkots senraksta iedalījums, atrašanās vietas un pamatnozīme, kā arī ideōgrāfiskā un rotājošā raksta pamatatšķirības un rūnraksta (grafiskā senraksta) jēdziens.

Lēkcijā galvenā uzmanība vērsta uz trim saglabātajiem rūnraksta pieminekļiem, kas atrodami uz senām Latvijas teritōrijā atrastām koklēm. Aplūkoti visi līdz šim zināmie šo senrakstu šifrēšanas mēģinājumi un analizēts, kas no tā visa patiess un kas izfantazēts. Uzrādīts katra līdzšinējā šifrētāja ieguldījums un raciōnālais veikums.

Visbeidzot dots izlasāmo rūnrakstu galīgais lasījums līdz ar tā pamatojumu un ieskicēta viena līdz galam neizlasāmā uzraksta iespējamā nozīme. Galvenā uzmanība pievērsta Ventspils apkārtnē atrasto kokļu kombinētā rūnraksta (fōnētiskās rūnas + ideōgrammas) piemineklim, jo tas no visiem līdz šim Baltijā atrastajiem senrakstiem ir visgarākais izlasāmais.

Andris Mičulis


Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.%d bloggers like this: