Kokles


Kas ir koklēšana?
jūnijs 2, 2012, 15:15
Filed under: Uncategorized

Viens cilvēciņš ieteica ielūkoties koklēšanas versijā interneta vietnē – http://tehvi.dv.lv/BT_FAQ.html Un ne tikai – te info arī par ļoti dažādām latviešu mitaloģijas parādībām.

Manuprāt ļoti oriģināli un asprātīgi! Koklēšana un kokles ir tik mītiska padarīšana, ka daudziem tā vien niez pirkstiņi un mēlītes to pasniegt dažādā un savas izpratnes gaismā. Koklētājiem vienmēr par to prieks! 🙂

“Svētdzira – Balto Tēvu iemīļotais un svētais dzēriens kopš neatminamiem laikiem (jau 17. gs. minēts, ka viņi tic, ka dievi tos nekad neuzklausīs bez alus, sk. Annalen des Jesuiten Collegiums in Riga, 1604-1618). Baltie Tēvi domā, ka svētuma nekad nevar būt par daudz un cenšas lietot svētdziru pie katras iespējas.

Svētdziru bieži sapilda koklēs. Koklēšana jeb kokļu tukšošana ir Balto Tēvu iemīļotākā nodarbība, kam tiek pakārtota visa pārējā dzīve. Ja Baltie Tēvi vēlas ātrāk nonākt pie dieviem, tie mēdz lietot sidrabkokles jeb dažādas aizjūru dziras.
Koklēt Baltie Tēvi mēdz gan pa vienam, gan arī pulkos. Dažkārt pulks Balto Tēvu dodas kopīgi koklēt uz svētbirzi, kur priesteri svētdziru mēdz pasniegt arī vaļējos svētkausos.
Viss, kas saistīts ar koklēšanu, ir bezgala svēts. Tādēļ arī viss, kas iztek no Baltajiem Tēviem koklēšanas laikā, tiek saukti par svētavotu.
Apkoklējušies Baltie Tēvi mēdz īpaši skaļi dainot un vaidēt par grūto mūžiņu, kā arī vīstīt dūrītes viens pret otru un saviem apspiedējiem. Dažreiz tie sakoklējas tik tālu, ka tiem rodas vajadzība spļaut indi pret saviem nelabvēļiem. Ja nevar atrast kādu nelabvēli, tad Baltie Tēvi mēdz spļaut indi virsū cits citam, paši sev, uz svētbirzs klona utt.
Visbaltākie ir tie Baltie Tēvi, kuri ir pamanījušies nokoklēt saprātu (un mantu) pilnībā. Tie tad tiek dēvēti par virsaišiem un visādi citādi godāti un cienīti.”


Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.%d bloggers like this: